Porównanie chłonności formowanek XL (zwanych tez maxi lub nocnymi):

Poniżej przedstawiam porównanie chłonności kilku formowanek XL (zwanych tez nocnymi lub maxi). Lista będzie w miarę kolejnych testów rosnąc. Jedna z formowanek (pupeko) nie jest już w tej odsłonie szyta (nowa jest podobno o wiele chłonniejsza) ale możne zajdziecie ją kiedyś na jakimś bazarku, lub macie  w swoim stosiku i chcielibyście znać jej chłonność.

Chłonność mierzyłam jak zawsze- najpierw ważyłam suche, zapięte i złożone jak na dziecku, potem wkładałam do miski z woda, czekałam aż nasiąkną i zostawiam do odcieknięcia. Odciekanie odbywało się w rożnych pozycjach- pionowo, poziomo, na boku… trochę trwało ;) kiedy pieluszki przestały ciec ważyłam je powtórnie i o to, co z tego wynikło:

Legenda:

wsf- waga suchej formowanki

wmf- waga mokrej formowanki

welurowa formowanka petit lulu xl

Pupeko xl  (stara wersja) wmf807g-wsf220g=587g

Petit Lulu Maxi z welurem wmf859g-wsf269g=590g

Petit Lulu Maxi z bambusem wmf982g-wsf293g=689g

Anavy xl z wkladem dlugim wmf1297g-wsf325g=954g

nocna formowanka anavy xl

Podsumowując, nie dziwie się wygranej anavy- ona jest naprawdę PRZEOGROMNA… i bardzo gruba. Do tego stopnia, ze mimo tego, iż dawała u nas w nocy rade bez problemu, sprzedałam ja i zostałam przy bambusowych (białych z kolorowymi gwiazdkami) petit lulu, które są jednak mniejsze i mam wrażenie przez to wygodniejsze dla dziecka.  Jeśli potrzebujecie niezawodnego rozwiązania, to anavy na pewno się sprawdzi ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>